שליחת כתבה


  נגישות
  • כלי נגישות
  • גודל פונטים
  • קו תחתון לקישורים
  • ניגודיות עם רקע כהה
  • ניגודיות עם רקע בהיר
  • גווני שחור ולבן
  • פונט קריא
  • ניווט מקלדת
  הרשמה לפעילות!
  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ביתנו פתוח
  לכל נערה ונער

  תנועת הנוער העובד והלומד חרטה על דגלה את הערך: שוויון ערך האדם

  ״ייחודו של כל אדם מראה לנו שיש לו ערך, יש לו חשיבות, הוא הופעה חד-פעמית בלתי חוזרת. לכן חיי כל אדם חשובים ועלינו לשמור עליהם. יש לדרוש מזולתנו להתייחס בכבוד ובקדושה אל חייו של כל אדם״ אברהם אדרת

  חינוך והדרכה

  ההדרכה היא ביטוי לשינוי ולתיקון החברה דרך החינוך. דרך המפגש החינוכי על גווניו השונים מתחולל הקשר בין החניכים למדריכיהם, במפגש זה נרקמת התנועה לגוף חי.

  הדרכה היא מקום בו המדריכה מתמודדת על נפשות החניכים – מלמדת אותם דברים חדשים, שואלת שאלות, הוגה רעיונות, חולמת חלומות, ובכך למעשה יוצרת את הקבוצה- סביבה הנותנת מענה לצורך עמוק ובסיסי של כל אדם – להיות שייך.

  בסניף יש מקום לכולם לא משנה מי אתה מה אתה מאיפה באת איזה עדה אם אתה גבוה ,נמוך, שמן, רזה, כולם יכולים להיכנס אין מקום לאפליות ולגזענות בסניף, לדעתי זה מאוד חשוב שידעו שיש מקום שפתוח לכול אדם באשר הוא אדם , מקום שמעודד שלום בין כולם , שידעו לאהוב ולכבד אחד את השני. אני למשל מאוד אוהב להגיע לסניף זה מקום שאני מרגיש בו חופשי ואני מקבל פה יחס שאני לא מקבל באף מקום, המדריכים תומכים ואוהבים וצוחקים ...

  טדי איינאו, סניף לוד

  הגזענות היא דבר שהיה ותמיד יהיה, וכבני אדם מתפקידנו להפחית ולהעלים אותה. אז התחלנו בדברים קטנים, כמו בסמינר, ויצרנו קבוצה שהפכה למשפחה. נפתחנו וגילינו ששחורים ולבנים יכולים לחיות יחדיו, ובלי הערות גזעניות משני הצדדים. עכשיו אני יודעת שבנוער העובד והלומד יש מקום לכולם ללא הבדל דת, גזע, מין וצבע, ושכולם שווים.

  אביטל ותרצה, קן נצרת עילית

  מוסדות חניכים

  תנועת הנוער העובד והלומד היא תנועה המונהגת על ידי בני ובנות הנוער. ההחלטות על דרכה של התנועה, כמו גם החלטות קבוצתיות מתקבלות באופן דמוקרטי, על פי בחירתם של חבריה. לדוגמא:

  הועידה העשירית

  בקיץ 2015 התקיימה הוועידה העשירית של הנוער העובד והלומד והיוותה גם כינוס חגיגי לציון 90 שנים להיווסדה של התנועה. בועידה התקבלו באופן דמוקרטי 52 החלטות על אופייה ופעילותה של התנועה. בשנה הקרובה, מוסדות החניכים השונים יעסקו במימוש החלטות הועידה.

  מזכירות חברי וחברות התנועה

  כינוס של נציגים מכלל מעגלי הפעילות. ניהלה את הוועידה העשירית והופקדה על כתיבת מסמך ההצעות להחלטה. המזכירות ממשיכה את התווית דרכה של התנועה בכל הקשור למימוש החלטות הועידה ולעמדתה של התנועה בנושאים שונים.

  קונגרס חברות הנעורים

  מתקיים מסורתית אחת לשנה משנת 2001. מאות חניכים מהקיבוצים ומהמועצות האזוריות משתתפים בסמינר המשלב פעולות, עבודות חקלאיות, סדנאות והרצאות ובסיומו מתכנסת מליאה לקבלת החלטות הניתנות ליישום בחברות הנעורים.

  קונגרס לציון יום הניצחון על הנאצים

  כינוס לקבלת החלטה כיצד לציין יום משמעותי זה בשנים הבאות בתנועה. בין ההחלטות: קיום נשף ברחבי המחוזות, העברת שיעורי חברה ועידוד חניכי התנועה השונים להשתתף בצעדות הווטרנים.

  נשיאות חניכים

  גוף ההנהגה הארצי של חניכי תנועת הנוער. הנשיאות מורכבת מנציגי ונציגות המחוזות מהשכבה הבוגרת ושכבת חוות ההכשרה.

  מועצת המחדשים

  כינוס של מאות נערים ונערות עובדים למועצה אשר היוותה שיא לתהליך הדמוקרטי שהתקיים בסניפים ובבתי הספר המקצועיים, אותו הובילו חברי "הפרלמנט", צוות ההנהגה המוביל של המחדשים.

  ”המעגל“ - בני המושבים

  ”המעגל" הוא המקום של הנוער להשפיע. מוסד החניכים החדש שקם בבני המושבים. המעגל מורכב מנציגים מכל מועצה, משכבות י-יא. המעגל פועל ברמה המועצתית, המחוזית והארצית.

  אופני הפעילות

  ריבוי האוכלוסיות המרכיבות את הנוער העובד והלומד, מחייב גיוון ועושר רב באופני הפעולה החינוכיים:
  פעילות קבוצתית
  מחנות קיץ
  פעילות חברתית
  טיולים
  פעילות למען הקהילה
  קייטנות
  טקסים והופעות
  תהלוכות ומצעדים
  פעילות צופית
  סמינרים
  ערב תרבות
  מועדוניות
  חוגים

  קראו עוד

  כל הנושאים
  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!