שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מפעלים

  סמינרי הדרכה והכשרות

  סמינרי ההכשרה לקראת הדרכה מתקיימים בקיץ לשכבות הגיל השונות והם מהווים שיא לתהליך החינוכי בתנועה, בסמינרים אלו מוכשרים המדריכים והמדריכות להיות מנהיגיה ומעצביה של התנועה והחברה הישראלית.

  ״אם אי פעם ימציאו מכונת זמן אני ארצה לחזור אחורה בזמן ולעבור עוד פעם ועוד פעם את הסמינר מאה פעמים. הסמינר שינה אותי והחזיר בי את הרצון להדריך ולתרום לסביבה. זאת הייתה חוויה מטורפת! נהניתי כמו שלא נהניתי הרבה זמן ולמדתי דברים שבטוח יעצבו את ההתנהגות שלי בחיים מחדש. תמיד היה לי הרצון לתרום מעצמי לאחרים ולסביבה ועכשיו, סוף סוף מצאתי דרך לעשות את זה. למדתי להיות מדריכה!״

  טליה, מחנה אורן - סמינר מד״צים

  סמינרי ט׳ - בני המושבים
  סמינר מובילים
  קורס פעילים והכשרות
  סמינר מד״צים תנועת הנוער
  סמינר מד״צים הקינים הערביים
  סמינר מד״צים הקינים הדרוזיים

  אנחנו שלומית ביאדגלין ומלכה מולה מקריית מלאכי, כשבאנו לפה חשבנו שלא נסתדר עם אף אחד, שנהיה ה- 4 חברות שבאו מקריית מלאכי וזהו. בסוף ראינו שכולם סבבה וזורמים, זרמנו איתם הכרנו חברים חדשים, גם ממקומות לא מוכרים כמו יהוד, יפו וכו׳. החוויה הכי מדהימה שהייתה לי הייתה הא״ש לילה. בהתחלה לא רציתי לבוא, זה היה נשמע לי משעמם טיכו, אחרי ששמעתי מכל הבנות שכבר עברו את זה, אמרתי ננסה. בהתחלה היה מפחיד, הבהילו אותי רצח... בסוף הגענו למדורות, נפגשנו עם כל החוגים וקבוצת העבודה, הכנו פיתות, שרנו ורקדנו עם כולם. מקוות לבוא גם בשנה הבאה. כשנחזור לקריית מלאכי נעשה לילדים הקטנים דברים שלמדנו פה!

  שלומית ומלכה - חוג 3 קורס הכשרות

  מחנות קיץ

  מבין מחנות הקיץ בתנועה:
  מחנות הקנים הערביים
  מחנות הקנים הדרוזיים ברמת הגולן
  הרפסודיה
  המחנה הקני לשכבה הצעירה
  מחנה העפלה
  מסע בעקבות לוחמים לשלום
  מחנה תנועה אחת
  מחנה תנועה אחות (הבונים דרור)

  מחנות הקיץ בתנועה משלבים בצורה ייחודית תוכן חינוכי ברוח ערכי התנועה במקביל לחוויה המהנה של יציאה למחנה. המחנה מתוכנן, מופק ומודרך כל כולו ע״י חניכי השכבה הבוגרת - המדריכים והפעילים. אופי זה של מחנה יוצר חוויה מקיפה עבור החניך והקבוצה. יחד עם החברים - הצעירים והבוגרים, יוצרים החניכים עולם ילדים מלא ביחד, יצירה, דמיון ושמחה.

  הטיול התנועתי

  הטיול הוא אחד מהכלים החינוכיים והחווייתיים ביותר בתנועת הנוער. חווית הטיול נחקקת בזיכרונו של החניך, והיא מהווה במה חינוכית וחברתית מופלאה. דרך הטיול, נחשף החניך לנופיה ואתריה של ארץ ישראל, למורשתה ההיסטורית וליופי הטבע.

  הטיול הוא במה לחניכים שונים לבטא עצמם ולעמוד בנקודות הנהגה הדורשות כישורים שונים מאלו שבשגרת הפעילות; הטיול מאתגר את חברי הקבוצה בשיתוף פעולה ולקיחת אחריות. הטיול מפגיש את המדריך וחניכיו בבמות מפגש ייחודיות, להן תרומה רבה לבניית הקבוצה, ופיתוח יחסי מדריך-חניך.

  מבין הטיולים בתנועה:
  טיול לאילת של הקנים הערביים

  חניכים רבים ברחבי החברה הערבית נפגשים בחופשת החורף לארבעה ימי טיול בהרי אילת.

  טיול מים

  טיול קבוצתי ומפגש שכבתי למסיימי כיתות ח׳ באמצע הקיץ. שיא הפעילות היא בניית רפסודות ע״י החניכים ושיט בנהר הירדן. בערב האחרון מתקיים טקס מרגש של עלייה לשכבה הבוגרת, וקבלת סיכות.

  הקיאקיה

  מפעל המיועד לחברות נוער בשכבה הבוגרת (ט׳-י״ב) מקיבוצים, מושבים וישובים קהילתיים, במהלכו בונים החניכים קיאקים ושטים באמצעותם בירדן. המפעל מאורגן על ידי מרכז ההדרכה ״אלומה״.

  טיולי קרן ההבראה

  כ- 1000 בני נוער שעובדים ולומדים בבתי ספר תעשייתיים, נהנים בזכות היותם מאוגדים בתנועה לחופשת הבראה וסמינר אדם ועבודה. שלושה-ארבעה ימים המשלבים בין הטיול האתגרי והגיבוש השכבתי.

  קראו עוד

  כל הנושאים
  השארו מעודכנים!