שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  לשלום

  מחנה תנועה אחת

  סמינר ״תנועה אחת /////״ הוא במת המפגש של מנהיגי ומנהיגות החברה היהודית והערבית העתידית. הסמינר מתקיים במהלך הקיץ במשך ארבעה ימים ומיועד לבני נוער יהודים וערביים. ראשיתו לאחר אירועי אוקטובר 2000. הסמינר עוסק באופן אמיץ ונוקב בתכנים: קיום משותף בין יהודים לערבים, דמוקרטיה, זהות יהודית וערבית, חינוך ותרבות, מעורבות חברתית ואחריות. הקבוצות מעורבות ומודרכות על ידי זוג מדריכים - יהודי וערבי. אנו מאמינים כי הבסיסים לשיחה מורכבת זו הינם החברות והקשר הבין אנושי, לכן הסמינר מכיל מגוון פעילויות - טיול, סיור בכפר ערבי, ערבי תרבות ופעילויות ODT.

  המופע ״אלטנוילנד״

  ההצגה אלטנוילד נולדה מתוך רצון לעורר עניין מחודש בחזונו החברתי של הרצל ובערכה הלאומי של הציונות לימינו אנו. ההצגה מפגישה את הצופים בה עם חזונו של חוזה המדינה, ומאירה דרכו אירועים וסוגיות הנוגעים למציאות הישראלית של ימינו. התכנים המועלים על הבמה מבקשים להתמודד על שאלות הזהות העמוקות ביותר שלנו כיהודים החיים (שׁבים) לארצנו ועל הקשר עם שותפינו הערבים. המופע הופק ונוצר כיצירה עצמאית ומשותפת של חניכים ומדריכים, בוגרים בני נוער אשר למדו והעמיקו בתכניה החינוכיים ועיבדו אותה ליצירת מופת אשר צפו בה מאות חברי ושותפי התנועה.

  לפני שבאתי חשבתי שיהיה לי קשה להתאקלם עם יהודים ולשבת איתם 4 ימים. אבל כשהגעתי וישבנו ביחד ודיברנו זה התחיל להיות טוב ולהתחיל לשנות את הדעות הקדומות שלי ובסוף אני רואה שאנחנו חברים, אנחנו תמיד ביחד, אין הבדל בינינו חוץ מהשפה. אני גאה בעצמי ובחברים הערבים והיהודים שלי על זה שעבדנו ביחד והצלחנו להבין אחד את השני וזאת היא המטרה שלי מהמפגש הזה

  טארק, סכנין

  מסע בעקבות לוחמים לשלום

  מסע ״בעקבות לוחמים לשלום״ מפגיש את חניכי כיתות ח׳ עם מורשות הקרב ואתרי הקרבות בהם לחמו חיילי צה״ל במלחמות ישראל השונות. המסע עוסק בדילמות ובהיבטים השונים הקשורים לאהבת הארץ, ציונות, ערכי האדם במלחמה, והכל מתוך נקודת מבט היסטורית, גיאוגרפית ובעיקר ערכית. מטרתו של המסע היא לייצר חיבור רגשי של החניך להכרת ההיסטוריה והקרבות הקשים אשר בהן התמודד צה״ל ולהוקרת החיילים אשר הקריבו נפשם למען המדינה תוך שמירה על הערכים המקודשים לעם היהודי ולצה״ל. המסע מחנך בו בזמן לערך השלום ולשלילת המלחמה - אנו מדגישים את השלום כקו מנחה בקיומנו כאדם וכמדינה עצמאית.

  יש לי שאלה אליכם: מתי פגשתם ערבי בפעם האחרונה? מפגש אמיתי? אם לא מכירים את הצד השני ואם לא שומעים את הקושי של הצד השני איך אפשר לכעוס כ״כ או להבין? הסמינר שינה לי את תפיסת החשיבה. זה סמינר שבאמת מדברים בו בלי כעסים, בלי מיתוסים, בלי סטיגמות ודעות קדומות - כולם מכבדים את כולם ומנסים כמה שיותר להבין את הצד השני ולהסביר מה הצד שלך כי רק ככה דרך שיח קבוצתי, ישיבה במעגל יחד - ערבים ויהודים ללא הבדלים אפשר ליצור קיום משותף

  יובל ספיר, שכונה ט׳ באר שבע

  קראו עוד

  כל הנושאים
  השארו מעודכנים!