התחבר
שלום, אורח
שתף עם חברים
א ב ג ד ה ו ש
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

איך עושים טלפונים לחניכים?

כאן תוכלו למצוא מספר עצות מועילות לטלפונים לחניכים

הכיצד להיות טלפן מדופלם?
רשם: ראם מגרעין קובוץ, שכבת תל-חי, מחוז צפון - מדריך בטבריה
קודם כל חשוב להזכיר שלעשות טלפונים בצורה טובה לא דורש מכם שום דבר שאין בכם אלא רק אמונה וביטחון שיש בכם את מה שצריך. אך בכל זאת כמה כללים להיצמד אליהם כדי להפוך את הטלפון ממשהו מרתיע ומבאס למשהו מפתיע ותוסס.

• לעבוד עם רשימת טלפונים מסודרת שמתחילה ברשימה של שמות כל החניכים ומסתיימת בסוף תהליך של כמה ימים בתשובה חד משמעית לכל אחד ("רשום" ו"בטוח לא נרשם"). בדרך ירשם המעקב המתעדכן משיחה לשיחה ("לחזור אליו", "דיברתי רק עם החניך/ רק עם ההורה", "צריך סבסוד", "לבדוק עם החברים דוד ותקווה", "לשבור את הקרח ע"י מפגש איתו בבית הספר" וכו...)
• לאהוב את זה. אתם תתקשרו להרבה חניכים. כל חניך יצטרך יותר משיחה אחת. תצטרכו להקדיש לזה מזמנכם. אבל זה לא סיפור לעשות שעה ביום טלפונים לפני מפעל. אל תתייחסו לזה כעול ואל תעשו את זה כדי לצאת ידי חובה. זה פשוט לא יעבוד ככה.
• להתעניין בחניך. התייחסו לטלפון לא רק ככלי תכליתי בהבאת החניך לפעילות אלא גם כבמת מפגש עם הילד. לפני שתפילו עליו הזמנה לפעילות שהוא בטח מפחד ממנה קצת מכל מני סיבות. תשאלו אותו איך היה בבית הספר היום או מה היה לו בסנדוויץ'. תשרו אווירה רגועה, בטוחה וחברית.
• היו בטוחים בפעילות שאתם מזמינים אליה. אחר כך גם הישמעו בטוחים בה. דברו עליה בהתלהבות תבהירו לו טוב שזה הדבר המגניב בחייו. אל תחננו בפני החניך. שדרו: "אני רוצה שתבוא כי אני רוצה שיהיה לך טוב". דעו את הפרטים...
• אל תפחדו מהחניכים ותתעקשו על כולם. "אולי" זה אולי. נכון, זה יכול להיות "לא נעים לי להגיד לא" וזה גם יכול להיות "אני אבדוק מחר עם חברים בבית ספר". לכן, לא לוותר על חניכים כאלו. לא להרגיש שאנחנו מציקים להם. צריך להגיד לחניך אחרי פעמיים של תשובה כזאת "אני צריך שתחליט" אך לא להחליט בעצמנו שהוא לא רוצה.
• לדבר עם ההורים! גם בכיתה ח' להורים יש משקל גדול בהרשמת הילד. אם ההורה ירצה שילדו ירשם לפעילות אפילו עוד בלי שדיברנו עם הילד, זה משפר את סיכויינו מאוד. חשוב לא להילחץ מזה. אתם יודעים לעשות את זה טוב למרות שזה מאיים. הציגו את עצמכם ואת הפעילות. תספרו מה אתם בחייו של החניך, דברו עליו קצת עם ההורה מתוך ההיכרות שלכם איתו. תגידו למה זה נראה לכם טוב שהוא יצא לזה. תהפכו את ההורה לשותף בהרשמת הילד. אם התקשרתם והילד לא נמצא דברו עם אחד ההורים. אפשר לפתוח ב: "הוא סיפר לכם על הפעילות שלנו בסוכות?" תתעקשו לדבר עם ההורים כבר בשיחה הראשונה גם אם הילד אומר שזה בסדר והוא ידבר איתם וגם אם הוא לא יודע אם הוא רוצה בכלל. כנראה שההורים יתקילו אתכם בשאלות. הם פשוט רוצים להיות רגועים. הרגיעו אותם וספרו על ההקפדה על כל הנהלים וכו... הורים שקשה לשוחח איתם או אלה שזקוקים סבסוד להעביר בנימוס לקומונר/ית.

עם ששת הכללים האלו אתם בהחלט יכולים להרגיש בטוחים בעצמכם. דבר חשוב אחרון הוא ההרגשה שלכם: בפעם הבאה שתשבו מול רשימת הטלפונים מלאי תקווה וחששות זכרו: אתם לא הילד החנון שמזמין את ילדי כיתתו המגניבים למסיבת יום ההולדת שלו. אתם המדריכים שלהם ואתם מביאים להם את הדבר הטוב ביותר בחייהם. לכן אסור לנו לוותר לעצמנו בעניין הזה.


 

לכתבה זו מצורפים קבצים:

חזור להתחלה...